Z KIM WSPÓŁPRACUJEMY?

Oferowane przez nas produkty są naturalne, sprawdzone, tworzone z pełnym zaangażowaniem i w zgodzie    z naturą.

Nie chcemy, aby ich twórcy byli anonimowi.  Oto oni:

POZYTYWNIE ZAKISZENI

O kiszeniu i fermentacji wiedzą wszystko. Stali bywalcy wege festiwalów, slow weekendów, warsztatów kulinarnych. Wyznają zasadę: „Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem.”  Tworzą prawdziwe kiszone dzieła sztuki, których smak jest nie do podrobienia. Wszystko robione ręcznie, bez żadnych chemicznych dodatków.

MĘSKA WYSPA

Męska Wyspa to firma dla wszystkich poszukujących prostych, zdrowych i ręcznie robionych produktów do pielęgnacji męskiej skóry, włosów i brody. W  małej pracowni w Milejowie własnymi rękami wytwarzają  mydła, balsamy do brody, woski do wąsów i wiele innych specyfików – wszystkie z naturalnych składników, na podstawie własnych receptur i w małych partiach. Dzięki temu kosmetyki dla mężczyzn zawsze są świeże i skuteczne.

MANUFAKTURA NATURA

Manufaktura Natura powstała z nieśmiałej fascynacji kosmetykami podchodzącymi prosto z natury. Manufaktura to kilka osób, które obrały sobie za cel dostarczenie produktów kosmetycznych najwyższej jakości. Nie wyobrażają sobie bez nich dnia, obsesyjnie tworzą, testują i wymyślają. Ich   produkty mają wiarygodne i jasne pochodzenie, sprawdzone przez niezależne jednostki certyfikujące.

SOAP SZOP

Wszystkie kosmetyki wytwarzane w Soap Szopie są w 100% roślinne i surowe, czyli wegańskie i witariańskie. Powstają według autorskich receptur i starych rzemieślniczych metod z najlepszych olejów roślinnych i naturalnych dodatków. W telegraficznym skrócie: są totalnie zwariowaną grupą ludzi, która postanowiła połączyć ze sobą miłość do fantastyki z autentyczną pasją do rzemieślniczej roboty.

ORZECHOWNIA

Najlepsze naturalne masło orzechowe. Bez dodatku soli, cukru oraz oleju palmowego. ZDROWY ORZECH DO ZGRYZIENIA! Prawdziwy home made, nie żaden masowy produkt. Każdy słoiczek ręcznie wyrabiany, zakręcany i osobiście ozdabiany.

LA LE

Naturalne, ekologiczne kosmetyki i chemia domowa. Krótkie serie, ręcznie wykonane produkty. Ziołowe, autorskie receptury. Przyjazne dla vegan i wegetarian.

SOYOOSH

Zapomnij o drogeryjnych, słodkich aromatach i poczuj wyjątkowe połączenia olejków z ziół i roślin.
Świece Soyoosh powstają z ekologicznego wosku sojowego i naturalnych olejków eterycznych – w 100% najwyższej jakości, naturalnych składników, co daje wyjątkowy rezultat. Każda świeca jest wykonana i zapakowana ręcznie.  Wyjątkowe.

SSSS

VIS NATURA

Vis Natura jest pierwszym i jak dotąd jedynym producentem krajowym i zagranicznym oleju lnianego światowej jakości. Zostało to potwierdzone wielokrotnymi badaniami.
Zawarte w oleju lnianym kwasy tłuszczowe Omega – 3 stanowią naturalny i skuteczny sposób zapobiegania chorobom cywilizacyjnym i wsparciu w ich leczeniu (m.in. chorób układu krążenia, cukrzycy typu II, nowotworów, stanów depresyjnych). Najwyższe parametry biochemiczne produktów Vis Natura potwierdzają badania przeprowadzone przez niezależne laboratoria.

IOOSI

Te  produkty składają się z naturalnych i organicznych olejów i maseł, olejków eterycznych i samodzielnie przygotowywanych ekstraktów roślinnych. Komponentów szukają zarówno na rodzimych łąkach jak i w najdalszych zakątkach świata. Z Afryki pochodzi organiczne masło shea, które jest ważnym składnikiem naszych kosmetyków. Z Bułgarii importują najlepszy olejek lawendowy. Olej z dzikiej róży, którego używają, pochodzi z najlepszych upraw róż na świecie zlokalizowanych w Chile. Aromatyczne drzewo sandałowe i paczula płyną z dalekich Indii i Australii. A olej lniany i konopny znajdują w naszych polskich tłoczniach ekologicznych.

AJEDEN

 W maleńkiej pracowni w ciszy i spokoju leżakują ich mydła czekając na Was. Ich celem było stworzenie takiego miejsca, w którym nie byliby uzależnieni od tego, co daje  szeroko rozumiany przemysł.  Wykorzystują  w 100%  to, co daje  natura, otaczająca  przyroda. Warzywa z przydomowego  ogródka, zioła zbierane na pobliskich łąkach, miód z własnej pasieki, świeże kozie mleko o poranku.

123456

INVEX REMEDIES

Znają oczekiwania współczesnego świata. Posiadają niezbędną wiedzę, która pozwala im tworzyć innowacyjny sposób na zdrowie i urodę. Ich produkty  łączą w sobie prawie trzydziestoletnie doświadczenie, najnowocześniejszą w skali światowej technologię monojonową oraz umiejętność czerpania z natury.  W 1987 roku firmę  założył wybitny wynalazca Stanisław Szczepaniak – główny twórca ponad 150 patentów, uhonorowany licznymi nagrodami, tytułami, wyróżnieniami oraz orderami i złotymi medalami, przyznawanymi podczas targów wynalazczości.

ZIELONE LABOLATORIUM

Zielone Laboratorium zrodziło się z troski o współmieszkańców naszej planety, połączonej z profesjonalną wiedzą na temat tworzenia kosmetyków wysokiej jakości. Kosmetyki są całkowicie wegańskie. Nie zawierają składników ani zanieczyszczeń pochodzenia zwierzęcego. Stworzenie w pełni wegańskich produktów wymaga determinacji i jest możliwe tylko dzięki zaangażowaniu w cały proces – od komponowania receptury po wybór etycznych środków transportu.

ALKEMIE

Alkemie to zupełnie nowy wymiar kosmetyki naturalnej. Połączenie wiekowych tradycji, wiedzy zielarzy, szeptunek i uzdrowicieli, profesorów botaniki, chemii i fizyki z najnowszymi odkryciami kosmetologii. Informacje o składnikach i ich unikalnych właściwościach, czerpią u źródeł, od ludzi, którzy każdy z ich  surowców badali przez lata, by wyekstrahować z nich to co najcenniejsze. Wykorzystują wyłącznie najnowocześniejsze surowce, pochodzące ze zrównoważonych, ekologicznych źródeł, których skuteczność potwierdzona została badaniami klinicznymi.

ASOA

Czym jest Asoa? A właściwie kim jest Asoa.  Asoa to Asia i Bartek. To mała rodzinna manufaktura, w której powstają porządne, ręcznie wytwarzane kosmetyki tworzone z pasją z nierafinowanych najlepszych, wyszukanych surowców. Odpowiednich surowców do produkcji szukali  w dalekich Indiach i Afryce. Dlatego mamy pewność, że ich jakość jest bardzo wysoka ponieważ zakupione zostały prosto z plantacji bez udziału pośredników.

CZTERY SZPAKI

Cztery Szpaki to młoda rodzinna firma. Od początku ich  radość wzbudzał fakt, że można robić kosmetyki bez dodawania do nich niepotrzebnej chemii, utrwalaczy, parabenów, dziwnych barwników. Hołdują  zasadzie: „Nie używamy w naszych produktach żadnej chemii. Robimy dobre zdrowe rzeczy i cieszymy się, że możemy się nimi z Wami podzielić”.

4MEDS

FORMEDS

Firma ForMeds ® została założona w 2012 roku. Od samego początku specjalizują się w produkcji suplementów diety bez chemicznych dodatków.Ich  priorytetem jest oferowanie naturalnych, skutecznych oraz bezpiecznych wyrobów. Opracowywanie nowej receptury i każdy etap testowania podlega ścisłej kontroli. Posiadają wykwalifikowaną kadrę doświadczonych specjalistów.Cały proces produkcji zgodny jest z procedurami HACCP i wszystkie jego etapy są udokumentowane. Szczegółowe badania produktów gotowych są prowadzone przez certyfikowane i niezależne laboratoria. Wytwarzanie odbywa się na nowoczesnych liniach produkcyjnych gwarantujących najwyższy standard oferty finalnej.

MYDŁO STACJA

Mydło Stacja znajdująca się na małej wsi Beskidu Niskiego, usytuowana nieopodal nadgryzionej zębem czasu budki kolejowej, to wypadkowa pasji, uporu, chęci zmian i powrotu do natury. To  naturalne kosmetyki wykonywane  na ziołowych maceratach i naparach, leśne peelingi czy niesamowite mydła i masła do ciała.

DARY NATURY

Dary Natury to firma działająca w branży zielarskiej oraz zdrowej żywności. Położona jest w południowej części województwa podlaskiego,  w  ukrytej wśród lasów wiosce Koryciny. W tej okolicy od wielu pokoleń istnieje  tradycja zbierania roślin zielarskich ze stanu naturalnego. Dziewięć leśnictw z tego nadleśnictwa, na terenie których pozyskują surowce zielarskie, zostało objętych certyfikatem ekologicznym, co w sumie stanowi kilkanaście tysięcy hektarów. Właśnie z surowców zebranych w tej wyjątkowej okolicy produkują  wyroby.

E-FIORE

100% natury dla wymagającej skóry, bez parabenów, syntetycznych barwników, szkodliwych substancji.
e-Fiore  zostało stworzone dla  zabieganych, ciągle zapracowanych, dla tych, którzy w kilka chwil chcą sprawić sobie i swojej skórze chwile przyjemności, podarować jej naturalną ochronę i pielęgnację. Kosmetyki są w całości naturalne. Wytworzone zostały z czystych olejów roślinnych, maseł nierafinowanych, wyciągów z roślin, hydrolatów, w których składniki aktywne występują w możliwie największych stężeniach.

hagi

HAGI

 Standardy  Hagi są zgodne z wymogami firm certyfikujących kosmetyki naturalne i organiczne. Produkują krótkie serie kosmetyków, mydła wytwarzane są ręcznie i wyłącznie metodą tradycyjną. Od samego początku, niezmiennie wszystkie produkty wytwarzają samodzielnie – przez koncepcję, receptury, pomysły na opakowania, aż po efekt ostateczny. W zespole Hagi pracują kosmetolodzy, chemicy, specjaliści ds. jakości, zapachów i bezpieczeństwa kosmetyków oraz kilka artystycznych dusz z głowami pełnymi pomysłów. Są w 100% HANDMADE IN POLAND.

KOSTKA MYDŁA

Kostka Mydła powstała z potrzeby i chęci tworzenia. Surowce najczęściej znajduje w kuchni lub na łące. Czasem to zioło, kwiat czy kora, innym razem jogurt, owies, a nawet piwo.  Słynie z niesamowicie naturalnych i genialnie pachnących kul kąpielowych.

MAKE ME BIO

Make Me Bio powstało z miłości do natury oraz pasji do zdrowego, ekologicznego i nieprzepełnionego chemią życia. Kosmetyki są w pełni naturalne, stworzone na bazie ekstraktów i wyciągów roślinnych, pochodzących z przebadanych i ekologicznych upraw, tłoczonych na zimno i nierafinowanych olejów oraz witamin w czystej postaci. Produkty z etykietą Make Me Bio swoją wysoką jakość zawdzięczają odpowiedniej selekcji i harmonijnym połączeniom naturalnych składników.

MIODOWA MYDLARNIA

Miodowa Mydlarnia wytwarza unikatowe kosmetyki naturalne z woskiem, miodem i pyłkiem pszczelim. Surowce pozyskiwane są z własnej Markowej Pasieki, zlokalizowanej na skraju Puszczy Knyszyńskiej, wśród łąk pełnych dzikich kwiatów i ziół, z dala od pól uprawnych rolnictwa wielkoobszarowego. Cały proces wytwarzania kosmetyków odbywa się ręcznie, według zasad tradycyjnego rzemiosła kosmetycznego, przy zachowaniu absolutnej staranności na każdym etapie produkcji, począwszy od sporządzenia receptury, poprzez przygotowanie i kreowanie kosmetyku, na opakowaniu kończąc.

POLNY WARKOCZ

POLNY WARKOCZ

Polny Warkocz to linia organicznych kosmetyków inspirowana wiedzą, kulturą oraz dziedzictwem naszych przodków. Radosne święta ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju i płodności tworzą pełen miłości i harmonii z naturą festiwal życia Słowian. Takie właśnie są produkty w serii Polny Warkocz. Proste i harmonijne receptury oparte na wiedzy o naturalnych składnikach, które odpowiednio zestawione wzmacniają swoje działanie, stanowią o ich wartości.

POWRÓT DO NATURY

 Mydlarnia, prawdopodobnie jedyna w Polsce i unikalna  w Europie, która produkuje naturalne mydła w oparciu o dawną, tradycyjną technologię sięgającą XIX wieku, na parku maszynowym z drugiej połowy XX wieku. Technologia ta oraz staranność i uczciwość w produkcji, a także wytwarzanie na własne potrzeby bazy wszystkich mydeł – doskonałych płatków mydlanych, gwarantują otrzymanie mydeł o najwyższych parametrach jakościowych. Kupując produkty mydlarni  automatycznie stajecie się darczyńcami,  ponieważ część  produkcji jest bezpłatnie przekazywane do ośrodków i instytucji pomocy społecznej na terenie Polski lub bezpośrednio dla osób potrzebujących.

KLAREKO

Firmę tworzą kobiety bezkompromisowe w temacie zdrowia i ekologii. Są mamami i przyjaciółkami mieszkającymi w malowniczej warmińskiej wsi. Zakochana w dobrodziejstwie ziół i natury Marta oraz specjalistka od zawracania chmur Karina. Stworzyły skuteczne nieszkodliwe dla ludzi i środowiska środki czystości o właściwościach aromaterapeutycznych.
W składzie ich produktów znajdziecie wyłącznie bezpieczne i ekologiczne związki chemiczne oraz składniki pochodzenia roślinnego i mineralnego.

2

BLACK SHEEP

W tworzeniu środków czystości do domu nie uznają kompromisów. Ma być naturalnie, bezpiecznie i skutecznie. Wóz albo przewóz 😛 Dzięki upartości w dążeniu do celu, wielu miesiącach ciężkiej pracy w tworzeniu i dopracowywaniu receptur powstała marka BLACK SHEEP KOSMETYKI DLA DOMU. Są one całkowicie biodegradowalne, pozbawione barwników, syntetycznych zapachów, parabenów, SLES, SLS, PEG, PPG, EDTA, enzymów, siarczanów, wybielaczy optycznych, fosforanów i całej tablicy Mendelejewa.